ZBOR

Animiranje liturgijskih slavlja u župnoj crkvi u Ruščici odvija se uz pučko pjevanje. Pučko pjevanje njeguje se od davnine, a intenzivirano je osnutkom Ruščice kao središta župe. Pjevanje se u redovitim okolnostima odvija bez pratnje glazbenih instrumenata zbog trenutnog pomanjkanja svirača, no povremeno pratnju na instrumentu preuzme Iva Olić kada se nađe u župi. Koordinatorica pučkog pjevanja Slavica Žambok i danas nastoji osnažiti ovaj vid angažmana u liturgiji.

Pjevački zbor u Gornjoj Vrbi osnovan je 2010. godine za vrijeme župnika Antuna Farkaša, a uz stručnu pomoć prof. Karla Đurića. U samim počecima zbor je brojio tridesetak članova, od kojih je bilo čak osamnaest gitaristica i sedam orguljašica. Veći broj pjevača činile su mlade djevojke koje su odlaskom na daljnje školovanje ostale u drugim mjestima. Tako se do danas ustabilio broj od desetak redovitih članova koji se subotom okupljaju na probama zbora učeći nove pjesme i uvježbavajući se za nedjeljnu euharistiju. Zbor pjeva dvoglasno, a na gitari ga prati Petra Barišić te na pijaninu Dorotea Mioč, koja je ujedno i voditeljica zbora. Za sebe kažu da su jedna vesela družina koja kroz pjesmu slavi Boga.