Molitveno-biblijska zajednica „Nazaret“

Molitveno-biblijska zajednica „Nazaret“ je evangelizacijski susret za odrasle vjernike koji se okupljaju na ovom susretu jednom tjedno. Za cilj ima potaknuti sudionike susreta na jasnije prianjanje pokladu vjere kao i otvoriti ih – po čitanju biblijske riječi – djelovanju Duha Svetoga koji uvijek sve čini novo (usp. Otk 21,5). Prvi, molitveni, dio susreta ide prema iskustvu sudjelovanja u molitvenoj baštini Crkve po molitvi Večernje dotičnoga dana iz časoslova ujedinjujući sudionike s molitvom Crkve po cijelom svijetu. Drugi dio susreta je susret s liturgijskim tekstovima nedjelje koja dolazi. Započinje okvirnim smještajem biblijskih tekstova u povijesni i kulturni kontekst, a nastavlja se osobnim susretom s biblijskim tekstom i plodnom diskusijom. Za cilj ima potaknuti sudionike na kreativno promišljanje kao i jasnije zauzimanje stava u duhu vjere. Ovakav evangelizacijski susret svjedoči da su ponekad dovoljne i mrvice s gospodarevog stola (usp. Mt 15, 21-28) da bi se raslo u vjeri.