Duhovni program započeo je u petak 3. prosinca u župnoj crkvi Rođenja BDM u Ruščici. Nakon molitve krunice misno slavlje s homilijom, nagovor i klanjanje pred Presvetim predvodio je don Damir.

U nagovoru poslije mise koji su započeli zazivom Duha Svetoga don Damir je iz svoga osobnog iskustva u životu posvjedočio da je Isus živ, da je pobjednik u ovome svijetu, da ima plan za svakoga čovjeka te od svakoga očekuje odgovor i traži suradnike u ostvarenju Božjeg plana.

Poslije mise slijedilo je klanjanje. Duhovna obnova završena je u subotu, 4. prosinca misom zornicom i nagovorom voditelja u filijalnoj crkvi sv. Nikole biskupa u Gornjoj Vrbi, koju je također predvodio don Damir.

Župnik je zahvalio don Damiru na poticajnim impulsima u kojima se svatko može pronaći i u ovo vrijeme došašća zastati, preispitati i izgraditi u zrelijeg vjernika i čovjeka.