Biskup Prosper Balthazar Lyimo iz biskupije Arusha na sjeveru Tanzanije boravio u našoj župi u subotu i nedjelju 3. i 4. prosinca 2022. u sklopu svog dvotjednog posjeta našoj nadbiskupiji. U subotu se navečer susreo s vjernicima u župnoj crkvi u Ruščici kada je prilika bila pobliže upoznati misije i djelovanje Crkve u Arushi.

U nedjelju je biskup Lyimo predslavio Misu u 09:00 u Ruščici te u 11:00 u Gornjoj Vrbi te uputio vjernicima prigodnu propovijed i progovorio još jednom o nekim aspektima misijskog djelovanja u njegovoj nadbiskupiji u kojoj djeluje sa službe pomoćnog biskupa.  Tom prigodom prikupljana je milostinja za Crkvu u Arushi i njezino polje djelovanja  koja je uručena biskupu Prosperu B. Lyimo.