RUŠČICA- U petak 21. listopada 2022. u župnoj crkvi u Ruščici održao se duhovni biblijski susret namijenjen članovima župne biblijske zajednice, župnih schönstattskih vijenaca, bračnim parovima, a onda i svim ostalima. Susret je predvodio vlč. dr.sc. Ivan Benaković, nadbiskupijski povjerenik za biblijski pastoral. Na temelju kućnog kodeksa u poslanici Efežanima (Ef 4,17-5,33) razmišljalo se o odnosima u obitelji kao preduvjetu čovjekova zadovoljstva. Predavač je rastumačio koji je to novi čovjek u kojeg se treba obući kao uvjet za sretnu obitelj, kakva podložnost se traži u odnosu muža i žene kao i pitanje kakvi su to muževi i žene po mjeri Kristovoj i u onom pavlovskom shvaćanju ovih pojmova.