Dvjestotinjak vjernika Velikokopaničkog i Garčinskog dekanata hodočastilo je u subotu 08. listopada 2022. u crkvu hrvatskih mučenika na Udbini gdje ih je dočekao Josip Šimatović, župnik i upravitelj svetišta Crkve hrvatskih mučenika. Nakon marijanske pobožnosti misno slavlje predslavio je Zoran Aladić, župnik u Klakaru u zajedništvu s Markom Gaćarićem, župnikom u Velikoj Kopanici i dekanom, Vladislavom Mandurom, vojnim kapelanom i dekanom vojnog dekanata, Mariom Lešićem, župnikom u Ruščici i dekanom, Miroslavom Čadekom, župnikom u Strizivojni, Tomislavom Karavidovićem, župnim upraviteljem u Garčinu, Vladimirom Mikrutom, svećenikom u mirovini i Antom Luketićem, župnim vikarom. Predslavitelj je na samome početku naglasio kako je smisao i važnost hodočašća zajedništvo vjernika u molitvi i vjeri te kako je kršćanin hodočasnik ne samo kao pojedinac nego i kao dio zajednice. Homiliju je uputio vlč. Miroslav Čadek. Razmišljajući nad evanđeljem liturgije dana „Blažena utroba koja te nosila! Još blaženiji oni koji slušaju riječ Božju!“, naglasio je kako je blizak duhovni odnos između Isusa i njegovih učenika kad nadilazi čak i naravni, biološki odnos kao onaj između njega i majke Marije. To je ono veliko dostojanstvo koje posjedujemo kao kršćani. Naše radosno i iskreno okupljanje u Isusovo ime uključuje uz molitvu i traženje načina kako iskreno i dobronamjerno odgovoriti na potrebe svijeta. Tome treba težiti zajednica okupljena u njegovo ime. Zato smo i mi pozvani sazrijevati u vjeri. Naglasio je i riječi pape Pavla VI. koji je rekao da ljudi današnjice više slušaju svjedoke nego učitelje, i ako slušaju učitelje, slušaju ih jer su svjedoci. Zato u navještaju evanđelja moramo odražavati nešto od Kristove privlačnosti. On je komunicirao ljubav prema ljudima, a oni su u njemu osjetili izvor ljubavi. Tek ljudi slični Kristu, koji kombinacijom naravnih darova i milosti, mogu dati nešto što će ih u njihovim životima i ponašanju prema drugima učiniti najboljim evangelizatorima, naglasio je propovjednik.  Nakon Mise župnik je hodočasnike upoznao s poviješću i nastanku tamošnje crkve.

Nakon Udbine hodočasnici su se zaputili u Krašić kako bi obišli mjesto na kojem je uzništvo proveo blaženi Alojzije Stepinac dok je jedan dio hodočasnika posjetio Gospić.