RUŠČICA- na blagdan Rođenja BDM 08. rujna 2022. u Ruščici je proslavljen crkveni god. Središnju sv. Misu predslavio je m° Ivan Andrić,  voditelj Nadbiskupijskog ureda za crkvenu glazbu. U svojoj homiliji istaknuo je da nas blagdan rođenja BDM podsjeća da je Marija bila jedna od nas. Njezina veličina je upravo u tome jer je znala ugostiti Boga u svome životu. Znala je da je Bog milostiv. Ne trebamo se čuditi što se mnogi vjernici okupljaju oko Marije, jer se po njoj dolazi Isusu. Od nje se učimo svetosti, poniznosti i vjernosti. Ona nas uči da se Boga ne bojimo pustiti u svoj život, jer čovjek koji živi s Bogom nalazi se na pravom putu kršćanstva, naglasio je.

Vjernici su se za ovu župnu proslavu pripravljali trodnevnicom koju su predvodili vlč. Zoran Aladić, župniku u Klakaru; vlč. Ivan Stipić, župnik u Oprisavcima i vlč. Gabrijel Prekratić, župni upravitelj u Svilaju. Drugi dan trodnevnice bilo je euharistijsko klanjanje, a na samu uočnicu, u ophodu središtem mjesta, pronesen je uz pjesmu Gospin lik. Taj treći dan trodnevnice kao i svečanu Misu na sam blagdan pjesmom je animirao zbor iz filijalne crkve sv. Nikole. Nedjelju uoči početka trodnevnice na Misi u Ruščici gostovao je crkveni zbor iz Podcrkavlja.